Whatsapp Hattı İletişim Bilgileri
Online Randevu
ONLINE RANDEVU
Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz.
Refleksoloji

Refleksoloji; vücut bölgelerini ve refleks bölgeleri temel alarak, ayak ve ellerde bedenin yansıyan görüntüsüne, belirli başparmak, parmak ve el teknikleriyle yağ, krem ve losyon kullanmadan basınç uygulayarak vücutta fiziksel değişim oluşturur.

Refleksoloji haritaları vücudun el ve ayaklarda ki yansımasıdır. Sol el ve sol ayak vücudun sol tarafını temsil eder. Refleksoloji uygulaması sırasında el ya da ayaklarda bulunan refleks bölgeyi uyararak vücudun temsil ettiği bölgesini düzenlemeye yöneliktir. Araştırmalarda çeşitli refleks alanları ve onun yansıyan bölümlerinin birbirini etkilediğini göstermektedir. Örneğin böbrek problemlerinde ayak ve eldeki böbrek alanında hassasiyet oluşur.

Bu noktalara özel tekniklerle basınç uygulandığı zaman iyileşme teşvik edilmektedir. Etki mekanizması tam olarak anlaşılmamasına rağmen bu konuda ortaya atılmış çeşitli teoriler mevcuttur. Bahsedilen teoriler; Ağrı Teorisi, Terapötik Temas, Dolaşım Teorisi, Endorfin Salınımı, Zone Teori, Enerji Teorisi, Plasebo Etkisidir.